Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>TJ=Вісник Полтавської державної аграрної академії<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 977
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Антонець С. С. 
Соціально-етнічні засади органічного землеробства / С. С. Антонець, А. С. Антонець, Т. В. Лук'яненко, В. М. Писаренко, П. В. Писаренко, В. В. Писаренко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 7-9. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Викладено результати досліджень доцільності заміни агрохімічної концепції землеробства на агробіологічну. Цьому найбільшою мірою підпорядковане органічне землеробство, виробничою філософією якого є турбота про землю, одержання екологічно безпечних продуктів харчування, які є одним із основних чинників здоров'я людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Писаренко П. В. 
Вплив біологізованої агротехнології вирощування тритикале озимого на елементи структури урожайності зерна / П. В. Писаренко, В. В. Москалець, Т. З. Москалець, В. І. Москалець // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 10-14. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено чутливість генотипів тритикале озимого до дії мікробних препаратів альбобактерину і діазобактерину за елементами структури урожайності, в результаті чого сортовий набір цієї культури, який входив до дослідів, був диференційований за рівнем чутливості на дію біоагентів конкретного препарату на: чутливі (на діазобактерин: "АД 256", "Славетне"; на альбобактерин: "Вівате Носівський", "Ягуар", "Августо", "Славетне"); помірно-чутливі (на діазобактерин: "Августо") та нечутливі (на діазобактерин: "Вівате Носівський", "Ягуар", "ДАУ 5"; на альбобактерин: "АД 256", "ДАУ 5"). Доведено здатність тритикале озимого сортів "АД 256", "Славетне" та "Вівате Носівський" під впливом мікробних препаратів забезпечувати на чорноземі типовому малогумусному легкосуглинковому центрального Лісостепу України високу урожайність зерна (7 - 8 т/га) за рахунок збільшення кількості квіток із головного колосу, кількості зерен із головного колосу та рослини, маси зерен із головного колосу та рослини, маси 1000 зерен.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.91-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Жемела Г. П. 
Вплив агроекологічних факторів на ріст пшениці твердої ярої залежно від мінеральних добрив та біопрепаратів / Г. П. Жемела, Д. М. Шевніков // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 15-18. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Застосування мінеральних добрив та інокуляції насіння пшениці твердої ярої біопрепаратами позитивно вплинуло на ріст і розвиток рослин. Дія мінеральних добрив на висоту рослин виявилася більш суттєвою, ніж дія біопрепаратів, але їх комплексний вплив був більш ефективним щодо збільшення ростових процесів у рослин пшениці твердої ярої; у цьому разі не проявилася негативна дія несприятливих факторів вегетаційного періоду. Без застосування добрив висота рослин була 63,6 см, із застосуванням поліміксобактерину збільшувалася до 67,2, діазофіту - до 68,6 сантиметрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Герман М. М. 
Ефективність передпосівної обробки насіння фосфатмобілізуючими препаратами пшениці м'якої озимої / М. М. Герман, М. М. Маренич // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 19-21. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Колесніков Л. О. 
Флора Сполучених Штатів Америки та суміжних країн Північної Америки у дендропарку Полтавської державної аграрної академії / Л. О. Колесніков, О. Л. Колеснікова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 22-27. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведено еколого-географічний аналіз дендрофлори парку Полтавської державної аграрної академії - розподіл флори парку за географічним розповсюдженням. Виконано генетичний аналіз - розподіл флори за критеріями географічного походження й історії розселення; ботаніко-географічний аналіз - встановлення зв'язків даної флори з іншими флорами. Виділено рослини, що походять із Північноамериканського регіону. Наведено екологічний стандарт цих рослин: вказано їх вимоги щодо едафічних чинників середовища, умов освітленості, температури, фітопатологічну стійкість. Зроблено еколого-фітоценологічний аналіз - розподіл флори за умовами зростання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П3 е(4УКР) л64 + Е50*852.119(71СПО)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Конопля К. В. 
Енергія проростання і схожість насіння конопель різної крупності / К. В. Конопля // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 28-29. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено насіння 14 сортів конопель за енергією проростання і схожістю: індивідуальних рослин з найбільшою, середньою і найменшою масою 1000 насінин; популяції крупної, середньої та дрібної фракцій. В обох дослідах аналізували виключно нормально стигле насіння незалежно від фракції його, виключаючи фактор негативного впливу недозрілого насіння. Виявлено, що всі фракції насіння індивідуальних рослин і популяції дають високі показники як за енергією проростання, так і за сходами. Факт установлення того, що стигле насіння дрібної фракції конопель за життєздатністю не поступається насінню крупної і середньої фракцій, свідчить про його повноцінність як посівного матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.2-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кулик М. І. 
Вплив умов вирощування на врожайність фітомаси світчграсу (IBPanicum virgatumD L.) другого року вегетації / М. І. Кулик // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 30-35. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Наведено особливості формування врожайності фітомаси світчграсу - проса лозовидного за вирощування його на деградованих грунтах із метою одержання сировини для виробництва біопалива. Надано фенологічні спостереження - тривалість міжфазних періодів під час вегетації культури другого року життя. Встановлено кількісні показники вегетативної частини рослин, надано їх взаємозв'язок та вплив на формування врожайності культури. Визначено продуктивність фітомаси світчграсу досліджених сортів за різної ширини міжрядь.


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.91-4

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Міщенко С. В. 
Залежність схожості насіння самозапилених ліній конопель від покоління й тривалості зберігання / С. В. Міщенко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 36-39. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.2-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Гирка А. Д. 
Урожайність вівса та ячменю ярого залежно від попередника і застосування мікродобрив у північному Степу / А. Д. Гирка, І. О. Кулик, О. Г. Андрейченко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 40-42. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати вивчення впливу застосування мікродобрив на урожайність вівса та ячменю ярого в північному Степу. Встановлено, що комплексне застосування мікродобрив за обробки насіння та обприскування посівів забезпечує підвищення врожайності вівса на 10 %, ячменю - на 15 % залежно від попередника. Виявлено, що більш адаптованим до посушливих умов є овес: він забезпечив на 0,72 т/га (30,9 %) більшу врожайність у порівнянні з ячменем. Кращим попередником для згаданих культур є пшениця озима, вирощування після якої забезпечувало формування врожайності зерна вівса на 10,1 та 18,1 %, а ячменю - на 20,4 та 23,7 % більше, ніж після кукурудзи МВС та соняшника відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.5-47 + П212.705-47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гулай В. В. 
Алелопатичні зв'язки спірохет IBLeptospira interrogansD у фітоценозах болотистих лук / В. В. Гулай // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 43-44. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено відомості щодо особливостей екологічних взаємозв'язків вищих рослин та патогенних лептоспір за умов фітоценозів болотистих лук Лісосотепу України. Основою екологічного впливу представників рослинності зазначених біотопів на спірохет є топічний тип біотичних зв'язків, що проявляється у виділенні водорозчинних алелопатичноактивних речовин, як живими рослинами, так і з їх залишків. У цілому фонові види рослинності проявляють негативну дію на збудника лептоспірозу, що зменшує час перебування цих спірохет у фітоценозах болотистих лук.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.9-652.292.3 + П221.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Козелець Г. М. 
Продуктивність коріандру залежно від строків сівби, норми висіву та ширини міжрядь у північному Степу України / Г. М. Козелець // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 45-48. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу норми висіву і ширини міжрядь на продуктивність коріандру за підзимового та ранньовесняного строків сівби. Встановлено, що кращим строком сівби для коріандру є підзимовий, за якого врожайність плодів становила 1,21 т/га, що більше у порівнянні із ранньовесняним на 0,30 т/га, або 24,7 %. Для коріандру за умов північного Степу оптимальною є норма висіву 2,0 - 2,5 млн сх. нас. на 1 га, яка забезпечила урожайність 1,14 - 1,15 т/га. Сівба з шириною міжрядь 0,45 м сприяла одержанню врожайності 1,09 т/га, що більше ніж у разі 0,15 м на 0,06 т/га, або 8,0 %. Вищий рівень врожаю (1,39 т/га) одержано за підзимового строку сівби з шириною міжрядь 0,45 м та нормою висіву 2,0 млн сх. нас. на 1 га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.27-47 + П214.27-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Холод С. М. 
Нут - перспективна зернобобова культура для Лісостепу України / С. М. Холод, С. Г. Холод, Ю. Г. Ілічов // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 49-54. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Наведено цінність культури нуту і результати вивчення 102-х зразків, одержаних із Сирії, за проявом основних господарсько цінних ознак. Проведено оцінку зразків нуту за технологічністю, продуктивністю та її складовими елементами. Виділено джерела господарсько цінних ознак: за насіннєвою продуктивністю, кількістю насіння в бобі, кількістю бобів на рослині, високій масі 1000 насінин та придатності до механізованого збирання урожаю. Враховуючи одержані результати, дані зразки можуть використовуватися в селекційній практиці для підвищення продуктивності й технологічності за умов південного Лісостепу України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.5

Рубрики:
 Нут 

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ільченко М. О. 
Взаємозв'язок між фізіологічними та біохімічними показниками сперми у кнурів / М. О. Ільченко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 55-57. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено фізіологічний та біохімічний статус сперми у кнурів різної якості спермопродукції. Серед фізіологічних показників визначено об'єм, загальну кількість сперміїв - у тому числі живих, концентрацію, рухливість, терморезистентну пробу, термостресостійкість. Біохімічні показники, зокрема: загальний білок та його фракції, активність АлАТ, АсАТ та ЛДГ, креатинін, сечовина, холестерин, тригліцериди, фосфор, кальцій. Встановлено взаємозв'язок лише між окремими з них.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-344.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ладиш І. О. 
Узагальнення результатів оцінки стану адаптаційної системи організму овець / І. О. Ладиш, В. М. Бублик, С. Ю. Знагован // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 58-60. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

За результатами морфологічних і біохімічних досліджень крові розроблено клініко-біохімічний коефіцієнт, в основу якого покладено лімфоцитарно-нейтрофільний індекс. У новонароджених ярок породи прекос спостерігався більш високий коефіцієнт у порівнянні з ярками з Луганської області внаслідок більш високого рівня адаптаційних механізмів в організмі новонароджених ягнят цієї породи. Встановлено, що більш адаптованими до фізіологічних і технологічних стресів були вівці асканійської тонкорунної породи, які розводяться за умов Херсонщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сідашова С. О. 
Оцінка придатності лактуючих корів бути донорами-реципієнтами доімплантаційних ембріонів / С. О. Сідашова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 61-63. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Наведено результати пальпаторного вивчення морфункціонального стану яєчників лактуючих високопродуктивних корів і лютеогенезу для відбору тварин з метою ембріодонації. У 9 - 14 % корів виявлено неповноцінність у формуванні лютеальної стадії з 5-го по 15-й день за причини відсутності розвитку в їх яєчниках жовтого тіла. Ще 17 - 43 % із них були непридатними для ембріодонації через кістозні дегенерації фолікулів: вимиті з них на 7 - 8-й день після поліовуляції ембріони мали глибокі морфологічні дефекти й були нежиттєздатними.


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-27 + П836.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ткачова О. Л. 
Цитогенетична та біотехнологічна оцінка жеребців тракененської та ганноверської порід / О. Л. Ткачова, Л. Т. Добродєєва, Л. В. Россоха, В. І. Россоха, О. В. Ткачов // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 64-66. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведено порівняльну цитогенетичну і біотехнологічну оцінку обстежених жеребців тракененської та ганноверської порід за загальною хромосомною нестабільністю й кількісними та якісними показниками сперми після відтавання. За загальної хромосомної нестабільності обстежених жеребців ганноверської породи 4,9 % біотехнологічна придатність сперми становила 76,19 %, у жеребців тракененської породи біотехнологічна придатність сперми становила 72,73 % за хромосомної нестабільності 5,91 %. На біотехнологічну придатність сперми обстежених жеребців впливає також наявність парних і кольцевих аберацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-314

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гречка Г. М. 
Господарська цінність українських степових бджіл / Г. М. Гречка // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 67-69. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено експериментальні дані порівняльної оцінки чистопородних бджолиних сімей української степової породи з сім'ями місцевої їх популяції за результатами обліку кількості вирощеного бджолами розплоду у різні періоди їх активної життєдіяльності, зібраного бджолиного обніжжя, одержаного меду та відбудованих стільників. Судячи за середньою кількістю вирощеного бджолами розплоду, інтенсивність розвитку у бджолиних сім'ях української степової породи на 28,7 % більша, ніж у сім'ях із матками місцевої популяції. Виховуючи достатню кількість робочих бджіл, чистопородні бджолині родини забезпечують високу продуктивність на медозборі. Українські степові бджоли зібрали більше на 19,6 % бджолиного обніжжя, на 33,4 % меду та відбудували більше на 20,2 % стільників.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шамро Л. П. 
Біологічні особливості робочих бджіл за умов зимівлі бджолиних сімей на різних кормах / Л. П. Шамро // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 70-72. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-27 + П691-462.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Мироненко О. І. 
Вплив мінеральних нетрадиційних кормових добавок на обмін макроелементів в організмі свиней / О. І. Мироненко, Т. П. Булавкіна // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 73-75. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено та проаналізовано вплив мінеральних нетрадиційних кормових домішок: двокомпонентних композицій СМК (сухий мінеральний концентрат) із ліпротом, СМК з ехінацеєю пурпуровою та комплексної СМК із ліпротом і ехінацеєю пурпуровою) на обмін окремих макроелементів, зокрема, кальцію, фосфору, калію, натрію та заліза, в організмі свиней, а також їх вміст у хімусі шлунково-кишкового тракту й сироватці крові. Досліджено та встановлено позитивний вплив пластової води на функціональний стан молодняку свиней і науково обгрунтовано введення її в необхідній кількості до складу кормової домішки раціону.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2 + П65-273.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Юськів Л. Л. 
Метаболічний профіль крові корів, хворих на післяродову гіпокальціємію / Л. Л. Юськів, В. В. Влізло // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 76-80. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.426-911 + П876.159

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського